Orari: E Hënë - E Premte 8:00 - 18:50

Shoqata e shkrimtarëve “ABC-Poetike”

Me shumë kënaqësi i hapëm dyert e shkollës për nismën e Shoqatës së Shkrimtarëve “ABC-Poetike” që ka për qëllim nxitjen e nxënësve për lexim, si një nga nevojat më të vjetra dhe më të rëndësishme në shoqëri.
Familja e shoqëria, arsimi e kombi, natyra e uji, jeta dhe suksesi, ishin disa nga temat që u qëndisën në vargjet e nxënësve tanë.
#imrielezi
Со големо задоволство ги отворивме вратите на училиштето за иницијативата на Друштвото на писатели „АБЦ-Поетике“ која има за цел да ги поттикне учениците да читаат, како една од најстарите и најважните потреби во општеството.
Семејството и општеството, образованието и нацијата, природата и водата, животот и успехот, беа дел од темите кои беа извезени во стиховите на нашите ученици.
#имриелези
With great pleasure we opened the doors of the school for the initiative of the Association of Writers “ABC-Poetike” which aims to encourage students to read, as one of the oldest and most important needs in society.
Family and society, education and the nation, nature and water, life and success, were some of the themes that were embroidered in the verses of our students.
#imrielezi

E mëparshme Komuna e Çairit në bashkëpunim me CIVILin
icon_home_3

Linjat e ndihmës dhe
Numrat e urgjencës

Shkolla fillore “Imri Elezi” është themeluar me Vendim nr. 07-32/61 të datës 01.02.1980, ndërsa verifikuar me Aktvendim nr. 10-372/3 të datës12.04.1995 në Komitetin komunal për arsim, kulturë dhe kulturë fizike të Kuvendit të Komunës së Çairit – Shkup.

Na kontaktoni

Orari i Punës:

E Hënë – E Premte: 06:00–18:50
E Shtunë – E Dielë: Mbyllur

© 2024 SH.F. IMRI ELEZI - Të gjitha të drejtat e rezervuara | Crafted with ❤ by HOSTBAL.COM